Subscribe to Diggly

این مطلب برای افرادی است که فکر می کنند گوگل هنوز فقط یک موتور جستجوی ساده است . در اخبار راجع به امکانات جدید گوگل می خوانند ، اما وقتی به سایت گوگل می روند با همان سایت ساده همیشگی روبرو می شوند. لیست زیر شامل امکاناتی از گوگل هست که مورد استفاده خیلی هاست و به راحتی می تونند ازش استفاده کنند بدون اینکه در گوگل Account داشته باشند.

1. نمایش فایل های ویدئویی در نتایج جستجو
گوگل به شما اجازه می دهد که ویدئوهای یوتیوب و Google Video را مستقیما از نتایج جستجو مشاهده کنید . یعنی شما می تونید یک آهنگ ، هنرمند و یا شوی تلویزیونی را جستجو کنید و فقط با کلیک بر روی "watch video"  آن را نمایش دهید.

2. ترجمه بهتر
امسال گوگل به سیستم مترجم آماری خودش نقل مکان کرد . سیستمی که ترجمه بهتری را در اختیار کاربران قرار می دهد ، سریعتر پیشرفت می کند  و زبان های جدید راحت تر به آن اضافه می شوند. شما با کلیک کردن بر روی "Language tools" در صفحه اصلی سایت گوگل می توانید به این سیستم دسترسی داشته باشید.

3. صفحات وب بیشتر
گوگل صفحات وب را سریعتر index می کند  و شما می توانید لحظاتی بعد از انتشار یک صفحه وب آن را جستجو کنید . اگر شما می خواهید نتایج جستجویتان را به صفحات جدید محدود کنید ، در"جستجوی پیشرفته"  امکانات بیشتری را در اختیار خواهید داشت که به شما اجازه می دهد صفحاتی را که در 24 ساعت گذشته ، هفته گذشته یا بازه های زمانی دیگر برای اولین بار توسط گوگل دیده شده اند را بیابید.

4. اطلاعات جغرافیایی را بیابید
نقشه های گوگل چیزی بیشتر از یک موتور جستجو برای یافتن کارهای محلی یا یک مسیر هستند. یافتن اطلاعاتی که از نظر محتوی با یک محل مورد نظر مطابقت دارند از طریق Mapplet ها یا مستقیما از داخل جعبه جستجو (search box)  نیز امکانات کارامدی هستند. می توانید عکس ها ، فیلم ها ، کتاب ها و نقشه های مختلف را در وب بیابید.

5. تماس مجانی 411 از داخل آمریکا
GOOG-411 (شماره ای که  گرفتن آن  برای شما هیچ هزینه ای را دربر ندارد و شرکت های بزرگ برای حمایت مشتریانشان اغلب از این شماره ها استفاده می کنند مانند شرکت بویینگ) به شما اجازه می دهد که کارهای محلی را بیابید و با گرفتن شماره مجانی با آنها ارتباط برقرار کنید. این سرویس کاملا مجانی است و اپراتور انسانی ندارد.

6. تمایلات نتایج جستجو
اگر می خواهید بدانید همین الان چه موضوعاتی بیشتر از همه جستجو شده اند به صفحه Google Hot Trends بروید. این اطلاعات هر ساعت آپدیت می شوند . دد حال حاضر این امکان فقط برای زبان انگلیسی وجود دارد.

7. اکتشاف در آسمان
Google Earth 4.2 به شما اجازه می دهد با تغییر وضعیت به Google Sky در ستاره ها ، صور فلکی ، منظومه ها و سیارات به اکتشاف بپردازید. شما می توانید اطلاعات و تصاویر با وضوح بسیار بالایی را بیابید.

8. چهره ها را در جستجوی تصاویر گوگل بیابید
شما می توانید نتایج جستجوی تصاویر خودتون رو با رفتن به جستجوی پیشرفته و انتخاب "faces" در قسمت نوع محتوا  به چهره ها محدود کنید. گوگل توانایی خوبی در تشخیص چهره افراد دارد و شما می توانید از این امکان جدید گوگل موقع یافتن افراد استفاده کنید.

9. موبایل
اکثر سرویس های گوگل یک نسخه موبایل هم دارند و شما وقتی با موبایلتان به صفحه google.com (با کامپیوتر به google.com/m) می روید این نسخه ها را مشاهده می کنید. در این صفحه یک قسمت خاص برای آیفون وجود دارد که نسخه بسیار خوبی از نقشه های گوگل است که به شما اجازه می دهد مکانی که در آن هستید را بیابید در حالی که نه GPS دارید و نه Mobile YouTube . (توجه داشته باشید که eric schmidt خودش آیفون داره و بنابراین باید منتظر چیزهای بسیار مفصل تری درباره گوگل و آیفون باشیم)

10. StarOffice را مجانی دانلود کنید
درسته که شما همیشه می تونید به OpenOffice دسترسی داشته باشید ، اما گوگل به شما اجازه دانلود مجانی یک نسخه تجاری تر را می دهد که به طور معمولی حدود $70 هزینه دارد. تنها کافی است Google Pack که تشکیل شده از برنامه های مختلف گوگلی را دانلود کنید . شما می توانید انتخاب کنید چه چیزی را نصب کنید و چه چیزی را نصب نکنید . شما حتی می توانید Google Pack را Uninstall کنید در حالی که StarOffice را نگه دارید.

ترجمه آزاد از اینجا : Googlesystem

+ تغییرات گوگل برای Christmas را در اینجا ببینید !

3 نظر:

مهدي

بسم الله
سلام. مطلب مفيدي بود.
يك سوال: چه طوري مي‌شه فهميد كه كاربران يك مكان خاص (كشور يا شهر) چه چيزهايي را در گوگل جست و جو مي‌كنند؟

Anonymous

مورد صورت یاب خیلی جالب بود

Hossein & Meghdad

salam,jeleb bood!
vali age say beshe emkanat vase SEO ham bezarid,mamnun misham